Kitesurfing Mazury

Wioska Surfów – Wilkasy – zaprasza!

Kitesurfing Mazury. Te dwa słowa mają wspólny mianownik: Wioska Surfów. Tutaj nauczysz się, jak opanować wiatr i dać się ponieść jego mocy, jednocześnie go kontrolując.
Można powiedzieć, że kitesurfing to żeglarstwo deskowe wysokich lotów, a emocje z nim związane to totalne uniesienie, bo oderwanie się od tafli wody w kitesurfingu to jeden z jego znaków szczególnych i źródło największych emocji.

Wbrew pozorom kitesurfing jest łatwy i podstawy można opanować dość szybko. Wystarczą chęci, dobry instruktor, kilkanaście godzin szkolenia oraz odpowiednie warunki wiatrowe, tj. siła wiatru i kierunek, od którego uzależniamy miejsce prowadzenia kursu.
Kursy kitesurfingu prowadzimy na III stopniach szkolenia IKO (International Kiteboarding Organization), po których zrealizowaniu będziecie mogli samodzielnie uprawiać kitesurfing.

Intro: zabawa z latawcem treningowym – 2 godz.

dla osób które chcą sprawdzić, czy kitesurfing jest właśnie dla nich, mamy szkolenie, które obejmuje: zasady bezpieczeństwa, budowy, rozkładania i podłączania latawca, okna wiatrowego, pilotowania latawca 2-linkowego komorowego; wszystko to odbywa się na lądzie i jest wstępem do dalszego szkolenia.

 Kurs I: opanowanie sterowania latawcem – 5 godz. (optymalnie-2 dni)

dla początkujących na poziomie IKO1; szkolenie obejmuje teorię, omówienie zasad bezpieczeństwa, zapoznanie się z konstrukcją latawca, przygotowanie sprzętu, naukę sterowania latawcem, symulowanie sytuacji awaryjnych, praktyczne zajęcia na wodzie: startowanie i lądowanie latawca oraz body drag, czyli ślizg za latawcem po wodzie.

 Kurs II: wykorzystanie latawca do pływania na desce – 10 godz. (optymalnie 4 dni)

obejmuje wszystkie elementy poziomu IKO1 i zajęcia na poziomie IKO2: zajęcia praktyczne z latawcem i deską, halsowanie się do deski, ćwiczenia przygotowujące do startu z deską, nauka startu z wody, pływanie z wiatrem, pierwsze udane ślizgi.

 Kurs III: pływania na desce z latawcem – 15 godz. (optymalnie 6 dni)

obejmuje elementy poziomu IKO1 + IKO2  i jest przeznaczony dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności kitesurfingowe, aby osiągnąć poziom IKO3; kurs obejmuje doskonalenie pływania na halsie, naukę ostrzenia na wiatr, naukę zwrotów i pierwszych kontrolowanych skoków.

Rodzaj szkolenia Intro Kurs IKO1 Kurs IKO2 Kurs IKO3
czas 2 godz. 5 godz. 10 godz. 15 godz.
1 osoba 200 zł 590 zł 1050 zł 1450 zł
2 osoby 150 zł/os. 460 zł/os. 890 zł/os. 1250 zł/os.
  • W cenę szkolenia wliczone są: korzystanie ze sprzętu, trapez, pianka, opieka instruktora.
  • Za kurs płacimy z góry i możemy zrealizować go do KOŃCA SEZONU.
  • W przypadku niewykorzystania wszystkich godzin kursu (z powodu np. braku wiatru) można wrócić i dokończyć kurs do końca sezonu.
  • Istnieje możliwość płacenia za poszczególne godziny kursu (140 zł/godz.).
  • Gdy warunki będą mniej sprzyjające, w ramach szkolenia będziemy mogli skorzystać zamiennie: z sesji wakeboardingu lub lekcji windsurfingu.
Kitesurfing Mazury
Kontakt

Napisz wiadomość. Odpowiemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Translate »